آغاز دوره جدید وبلاگ

 

در طول یک ماه گذشته با مشکلات بسیاری در پرشین بلاگ روبرو بودم. پس از امکان نگارش در وبلاگ هم قسمت نظرات کار نمی کرد که البته موجب سوء تفاهم برخی از دوستان هم شده بود که من خود قسمت نظرات را بسته ام که البته چنین نبود. ادامه این روند حتا این فکر را تقویت کرد تا از پرشین بلاگ بروم تا امکان ایجاد یک وبلاگ فعال را فراهم کنم که خوشبختانه مسئله انتقال وبلاگ منتفی شد. شاید این مرحله ی جدیدی باشد تا بتوانم به مطالب مهمتری بپردازم.

در طی ماه گذشته مطالب زیادی برای نوشتن داشتم که مشکلات فوق موجب آن شد تا بیشتر آنها را فراموش کنم. عجالتاً چند روز پیش فیلمی دیدم به نام هتل رواندا که نامزد دریافت چندین اسکار شده بود و داستان مردی که دو هتل لوکس را در پایتخت رواندا اداره می کند و از مکنت فراوانی برخوردار است. رواندا به طور عمده از دو قبیله ی هوتو و توتسی تشکیل می شود که با یکدیگر کینه و عداوتی دیرینه دارند. در سال ۱۹۹۴ هوتوها با قتل رییس جمهور رواندا کودتا کردند و در مدت اندکی به کشتار بیش از یک میلیون نفر از توتسی ها پرداختند. این برهه یکی از غم انگیزترین کشتارهای جمعی و جنایات علیه بشریت است. دورانی که همه ی کشورهای آفریقایی و دولتهای متمدن در مقابل این جنایات سکوت اختیار کردند و برخی نیز به تجهیز هوتوها پرداختند. در این میان مدیر داخلی هتل، که خود از قبیله ی هوتو است، به تنهایی جان هزار و اندی انسان را نجات می دهد. بیننده با دیدن این فیلم پی می برد که وجود یک انسان درستکار ولو در بدترین شرایط چقدر می تواند به انسانهایی بی پناه کمک کند و دولتهایی که دم از حقوق بشر می زنند چقدر می توانند در مقابل بدترین جنایات خود را به جهالت بزنند.

لازم به ذکر است که در سال ۱۹۹۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد دادگاه رسیدگی به جنایات رواندا را تاسیس نمود و بسیاری از جنایتکاران در این دادگاه محاکمه و به مجازات رسیدند. 

/ 0 نظر / 13 بازدید